معرفی انواع گردبر

707بازدید یکشنبه 30 تیر 1398تاریخ امتیاز

معرفی انواع گردبر

انواع گردبر ها ی مختلفی وجود دارند که برای مصارف گوناگونی استفاده می شوند . گردبر چوب ، گردبر mdf  ، گردبر الماسه بتن ، گردبر الماسه گرانیت ، گردبر سرامیک ، گردبر استیل ، از انواع گردبرها است ، که هر کدام از این گردبر ها در شکل ظاهری و عمق سوراخکاری با یکدیگر تفاوت دارند . در این مقاله سعی بر آن شده که شما را با  گردبر بیشتر آشنا کنیم بنابراین تا آخرین مطالب با ما همراه باشید .

گردبر MDFگردبر ام دی اف ، مته گرد بر ام دی اف ، گرد بر mdf

گردبر mdf  برای سوراخ کردن روی ورق های ام دی اف به صورت دایره ای مورد استفاده قرارمی گیرد و در ابعاد های متفاوتی در بازار وجود دارند . مته گردبر ام دی اف از مقاومت مکانیکی بسیار بالایی برخوردار است بنابراین برای برش های ام دی اف ، سقف گچی بسیار مناسب بوده و می توان گفت این نوع گردبر را به عنوان گرد بر هالوژن نیز می شناسند زیرا برای درآوردن جای چراغ هالوژن از گردبرmdf  استفاده می شود  .

گردبر چوبگردبر چوب ، خرید گردبر چوب

از گردبر چوب نیز مانند گردبر ام دی اف برای برش ورق های چوبی استفاده می شود و با سایز های مختلفی سوراخ هایی را با ابعاد متفاوتی را ایجاد می کند برای مثال ، گردبر چوب سایز بزرگ ، سوراخ های بزرگتری را روی ورق های چوبی ایجاد می کند . کسانی که در کارهای نجاری و ام دی اف کار هستند خرید گردبر چوب می تواند گزینه ی بسیاری مناسبی باشد .

در واقع گردبر یک نوع مته ای است که دندانه های براده برداری دارد و سوراخکاری را به صورت دایره ای انجام می دهد و لازم به ذکر است که گردبرها در جنس های مختلفی تولید و عرضه بازار می شوند و به جز عمل سوراخکاری برای نصب لوله ها و رابط ها در صنایع های مختلفی مانند شیشه و فلز و ساختمان نیز کاربرد دارد .

گردبر استیل برگردبر استیل ، گردبر استیل بر

گردبر استیل برای آهن ، استیل ، فلزات آلیاژی بسیار مناسب است جهت استفاده ی گردبر استیل باید توجه داشته باشید که سه نظام دریل سالم و بدون نقص باشد و برای سوراخکاری فلزاتی که نرم هستند از دور بیشتر و سرعت بالای دریل و برای فلزاتی که سخت هستند از دور پایین دریل  با سرعت کم استفاده شود سرعت بالا در حین سوراخکاری موجب تغییر شکل مته و یا گردبر می شود . از ویژگی های مثبت گردبر استیل بر تنوع قطر آن است دقت در سوراخکاری ، سرعت بسیار بالا ، خنک شدن مته از داخل به صورت خودکار از دیگر امتیازات گردبر استیل بر می باشد .

گردبر الماسه گرانیت بر

گردبر الماسه گرانیت بر نیز برای برش ورق های چوبی ، نئوپان و ... به صورت دایره ای شکل مورد استفاده قرار می گیرد تیغه ی الماسه گردبر گرانیت از جنس گردبر الماسه ، گردبر الماسه گرانیت بر ، مته گرد بر الماسهتنگستن می باشد که مقاومت بسیار بالایی در حین برشکاری دارد دندانه های گردبر گرانیت به گونه ای طراحی شده که برش را آسان و بسیار سریع و تمیز انجام می دهد  همچنین در قسمت گردبر الماسه گرانیت بر یک سیستم فنری تعبیه شده که در حین سوراخکاری تاثیر مطلوب تری را به جا می گذارد .

از گردبر سرامیک برای سوراخ کاری روی سطوح هایی مانند کاشی ، سرامیک ، سفال و هر موادی  به غیر از سنگ استفاده می شود .

مته گردبر کبالت دار فلزی چیست ؟

از مته گردبر کبالت دار فلزی برای برش فلزات  مختلف ، آهن ، استیل به کار برده می شود و در برابر فرسایش و دمای زیاد مقاومت بسیار بالایی دارد آلیاژ ساخته شده گردبر کبالت دار از فولاد HSS  با کیفیت است ، مته های کبالت دار نسبت به دیگر مته ها شکنندگی بسیار بالایی دارند و علت شکسته شدن آن به دلیل وجود کبالت در مته می باشد اگر در حین سوراخکاری مته ی شما بر اثر دمای زیاد خم شد باید بدانید که مته از میزان کبالت مناسبی برخوردار نیست و برای سوراخکاری روی آهن مناسب نمی باشد . گردبر کبالت نیز در اندازه های مختلفی در بازار وجود دارند .گردبر کبالت دار ، مته کبالت دار ، گردبر کبالت دار فلزی

گردبر بتن چیست ؟

گردبر بتن برای دریل های ضربه ای چکشی ساخته شده است معمولا گردبر بتن بدنه ای نازک اما بسیار مقاومی دارد و این طراحی فوق العاده موجب شده تا سرعت مته کاری افزایش یابد  بر روی مصالح های ساختمانی و سنگ های آهکی از گردبر بتن استفاده می گردد .گردبر بتن ، مته گردبر بتن