تعمیر چکه کردن شیر آب ظرفشویی

177بازدید یکشنبه 30 تیر 1398تاریخ امتیاز

تعمیر چکه کردن شیر آب ظرفشویی

تعمیر چکه شیر آب کاملا ضروری است چرا که از هدر رفتن آب به مقدار زیادی جلوگیری می کند . شیرآلات دستشویی ، حمام و یا ظرفشویی  برای شستن ظروف ، حمام کردن ، شستن دست ها بسیار استفاده می شود و استفاده زیاد این شیرها ، باعث مستهلک شدن شیرها شده و در نتیجه باعث چکه کردن شیر می شود تعمیرات شیر آب کار سختی نیست و به راحتی قابل تعمیر است فقط کافیست قبل از شروع کار این مراحل را انجام دهید :

ابتدا فلکه آب را از زیرسینک ببندید و سپس دریچه راه آب را بسته و آن را با یک پارچه بپوشانید تا درداخل آب قطعه ای نرود پس از این مرحله دور دندانه های آچار نوارچسب بپیچید تا از خط و خش افتادن روی بدنه شیر آب جلوگیری شود همچنین برای گذاشتن قطعات شیر آب یک مکان مناسب نیز تعیین کنید . می توانید از سرکه سفید و یک پارچه مناسب برای پاک کردن گچ از روی اجزای شیر استفاده کنید .

روش جلوگیری از چکه کردن شیر آب
تعمیر چکه شیرآب ، تعمیر چکه شیر آب ظرفشویی

1-تعویض واشر برای جلوگیری از چکه کردن آب

معمولا شیرهای آب با واشرهای پلاستیکی کار می کنند که کارشان بستن گلوی شیر است این شیرها پس از استفاده های طولانی مدت به مرور زمان فرسوده شده و نیاز به تعویض دارند البته لازم به ذکر است که شیرهای بدون واشر عمر بیشتری دارند اما این نوع شیرها نیز پس از مدتی شروع به چکه کردن می کنند . برای تعمیر اینگونه شیرهای فشاری ، باید واشرهای گلویی آن را تعویض نمود با استفاده از آچار مناسب کلاهک شیر آب را باز کنید و با در آوردن پیچش دسته را به بیرون بکشید و با ابزار آچار فرانسه پیچ و چسب های شیر را هم باز کنید پس از باز کردن دسته شیر واشر گلویی را که با یک  ، پیچ برنجی پیچانده شده بردارید و یک واشر نو روی آن بیندازید .

واشرها را به روغن لوله کشی ضد حرارت آغشته کنید و پس از آغشته کردن روغن لوله کشی ، گلویی را از اجزای شیر جدا کنید و حلقه آن را که از علت های چکه کردن شیر آب است را تعویض کنید .

در برخی موارد نیازی به تعویض کل شیرآلات نیست و می توان فقط با نوار تفلون آن را بپوشانیم و یا حلقه را که موجب چکه کردن شیر آب می شود را تعویض کنیم . سایز حلقه ها از 3/8 تا 5/8 تفاوت دارد بنابراین در هنگام خرید حلقه باید به اندازه شیر توجه نمود و همانطور که گفته شد حلقه را به روغن لوله کشی آغشته کنید و شیر آب را بسته و محکم کنید .

همچنین اگر قصد تعمیر سردوش حمام خود را دارید می توانید با وارد شدن به لینک زیر اطلاعات بیشتری را کسب نمائید . 

نحوه تعویض سردوش