نکات مهم درباره استفاده از منگنه کوب

92بازدید دوشنبه 31 تیر 1398تاریخ امتیاز

نکات مهم درباره استفاده از منگنه کوبنکات مهم درباره استفاده از منگنه کوب , نحوه استفاده صحیح منگنه کوب

اگر منگنه کوبی در اختیار دارید باید اطلاعات کافی درباره نحوه استفاده صحیح از منگنه کوب را داشته باشید چرا که منگنه کوب ها بسیار قدرتمند هستند و برخی ازآن ها می توانند به راحتی مصالح ساختمانی را سوراخ کنند بنابراین برای جلوگیری از آسیب های جدی به دلیل  استفاده نادرست منگنه کوب به نکات مهم ذیل توجه نمائید :

1-هیچگاه منگنه کوب را در جایی رها نکنید همچنین بهتر است منگنه کوبی را خریداری کنید که دارای قفل باشد چرا که با استفاده از قفل به راحتی می توانید منگنه را در جایی گذاشته و در این صورت هیچ خطری شما را تهدید نمی کند . نکته دیگر منگنه کوب را به سمت خود و یا دیگری نگیرید که بسیار خطرآفرین است حتی اگر خالی از سوزن منگنه باشد .

2-اگر از منگنه کوب استفاده نمی کنید حتما دستتان را از ماشه ابزار منگنه کوب بردارید تا به صورت اتفاقی منگنه ای کوبیده نشود و قبل از استفاده حتما دفترچه راهنمای منگنه کوب را به طور کامل مطالعه کنید . در برندهای مختلف شاید تفاوت هایی در روش استفاده از منگنه کوب وجود داشته باشد به همین دلیل مطالعه دفترچه راهنما قبل از استفاده لازم است .

3-در مورد منگنه کوب های برقی ، حتما سیم کشی منگنه را چک کنید تا در حین استفاده از این ابزار برقی دچاربرق گرفتگی نشوید و  در پایان تمام شدن کار آن را در محلی قرار دهید که از دسترس کودکان دور باشد .

4-در حین استفاده از منگنه کوب ، از عینک ایمنی استفاده کنید تا از پرت شدن اجسام به چشمتان جلوگیری شود .

5-قبل از این که منگنه را روی سطوح منگنه کنید آن جا را چک کرده تا سیم برقی وجود نداشته باشد و حتما پس از اتمام کارمنگنه کوب را از کلید برق بکشید .

برای کسب اطلاع بیشتر درباره منگنه کوب ، مقاله منگنه کوب چیست  را مطالعه نمائید .