اسپری wd 40 چیست ؟

129بازدید شنبه 12 مرداد 1398تاریخ امتیاز

اسپری wd 40 چیست ؟اسپری روان کننده wd40 ،کاربرد اسپری wd40

اسپری زنگ بر wd 40 ، یک روان کننده فوق العاده قدرتمندیست که در دمای بالا نیز عملکرد عالی دارد و برای از بین بردن زنگ زدگی فلزات استفاده می شود . اسپری wd- 40  پس از پاشش روی سطوح فلزی ، پیچ های خراب ، سیم های برق تمام آلودگی ها را از روی سطوح پاک می کند . در این مقاله جهت کسب اطلاعات بیشتر کاربران عزیز ، سعی شده از کارایی اسپری wd 40 بیشتر توضیح داده شود تا بر حسب نیاز خود اسپری روان کننده مناسب خود را خریداری نمائید .

کاربرد اسپری wd -40

با استفاده از اسپری زنگ بر و روانکار wd40 ، می توانید کفش های خود را ضد آب کنید ابتدا از این اسپری wd -40  بر روی کفش خود اسپری کنید و اجازه دهید تا به طور کامل خشک شود زمانی که اسپری بر روی کفش خشک شد آب دیگر به داخل کفش شما نفوذ نمی کند اما باید به این نکته نیز توجه کنید که پس از پاشش اسپری بر روی کفش ، کفش شما بوی روغن می گیرد . اما می تواند خاصیت ضد آب بودن را نیز به کفش شما ببخشد

از روانکار wd-40  می توان بر روی دستگاه های ورزشی استفاده نمود چرا که طول عمر دستگاه را افزایش می دهد .

اگر برچسب های قدیمی روی سطوح است که پاک کردن آن دشوار می باشد با استفاده از اسپری wd-40 اصل ، به راحتی می توانید برچسب و آلودگی ها را از روی سطوح پاک کنید

در وسایل نقیله نیز ضد زنگ wd40  کاربرد دارد برای مثال این اسپری می تواند در هنگام نصب و یا جداسازی قطعات خودرو ، مانند پیچ و مهره های زنگ زده و فرسوده استفاده شود و یا برای محافظت از قطعات لاستیکی و پلاستیکی خودرو مورد استفاده قرار می گیرد .

پیچ و مهره هایی که برای باز و بسته شدن بیشتر به یک روانکار، عالی نیاز دارند اسپری wd-40  انتخاب مناسب و ایده آلی می باشد چرا که زنگ بر wd -40 حلال بسیار قدرتمندیست و پس از نفوذ به داخل پیچ و مهره ها ، آن ها را سست کرده و آماده باز شدن می کند .

از بین بردن چسب از روی دیوار توسط اسپری زنگ بر d40

در برخی موارد ممکن است شما تابلویی را با استفاده از چسب بر روی دیوار نصب نموده اید و پس از گذشت زمان قصد تعویض جای تابلو را دارید  قطعا از بین بردن چسب ها از روی دیوار پس از گذشت چند مدت ، کار سختی می باشد و ممکن است به دیوار شما آسیب بزند اگر چنین مشکلی مواجه شدید با پاشش روان کننده wd -40  بر روی چسب ها ، مشاهده خواهید کرد که چسب ها به راحتی از روی دیوار کنده می شوند .

تمیز کاری کاشی ها با استفاده از روانکارwd40

اگر بر روی کاشی آدامس چسبیده باشد و شما به تمیز کننده کاشی دسترسی نداشته باشید می توانید با پاشش زنگ بر wd40   بر روی سطوح کاشی ، کاشی را از هرگونه آلودگی پاک کرده و به راحتی مواد چسبنده ای مانند آدامس را از روی کاشی جدا کنید

از اسپری wd40 برای جلا دادن فضا هایی که آبکاری کروم شده اند نیز مورد استفاده قرار می گیرد .

موادهایی مانند پلاستیک های پلی استایرن شفاف و پلی کربنات وجود دارند که در برابر اسپری ضد زنگ wd-40  با پایه مشتقات نفت خام آسیب پذیر هستند .

روش استفاده صحیح از اسپری wd -40

ابتدا قوطی را به خوبی تکان دهید سپس ، روی سطح مورد نظر با فاصله مناسب اسپری کنید .

چند نکته مهم قبل از استفاده wd 40

  • از روان کننده wd40 در دمای کم تر از 5 درجه سانتی گراد استفاده نشود .
  • این روان کننده قابل اشتعال است و در صورتی که به چشم ها برخورد کند به چشم آسیب جدی وارد می کند  .
  • از اسپری زنگ بر wd 40  ، در محیط هایی که تهویه مناسبی دارند استفاده شود .
  • قیمت اسپری wd 40 با توجه به کیفیت عالی که دارد از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است بنابراین اگر قصد خرید اسپری روان کننده با کیفیت  را دارید خرید اسپری wd 40 اصلی انتخاب مناسبی می باشد البته لازم به ذکر است اسپری های روان کننده دیگری مانند اسپری روان کننده اوراپی نیز وجود دارد که از نظر کیفیتی نیز مانند wd 40 عالی است .