دستگاه دمنده مکنده چیست ؟

93بازدید شنبه 12 مرداد 1398تاریخ امتیاز

دستگاه دمنده مکنده ( بلوور ) چیست ؟دستگاه دمنده مکنده چیست , بلوور چیست

دمنده مکنده یک ابزار برقی قدرتمدیست که با فشار هوای زیاد برای تمیز کردن گردو غبار استفاده می شود . در این مقاله سعی داریم شما را با کاربرد بلوور بیشتر آشنا کنیم بنابراین اگر به یک اطلاعات کامل درباره ابزار بلوور نیاز دارید تا آخرین مطالب این مقاله را مطالعه نمائید .

همانطور که گفته شد ابزار دمنده مکنده با فشار هوایی که توسط موتور ایجاد می شود گردو غبار را از روی سطوحی مانند کیس ، کامپیوتر پاک می کند . دستگاه های کامپیوتری به دلیل نفوذ گرد و غبار بیشترین امار خرابی را دارند به همین دلیل کسانی که در حوزه کارهای کامپیوتری فعالیت دارند به این دستگاه دمنده و مکنده نیاز پیدا خواهند کرد ،  به طور کل دستگاه دمنده مکنده به دو صورت عمل می کند :

  • دمندگی هوا با فشار بالا : دمندگی هوا بدین معناست که با استفاده از موتور ، جریان هوای تولید شده را از طریق لوله با فشار بسیار زیاد به سمت بیرون خارج می کند و بدین طریق کاربر بلوور را روی سطح مورد نظر گرفته و از طریق باد باعث تمیز شدن گردو غبار از روی سطوح می شود .
  • مکش گردو غبار : عملکرد مکش دمنده مکنده مانند یک جاروبرقی عمل می کند که گردو غبار را از روی سطوح مانند جارو برقی جمع آوری می کند و معمولا در قسمت جانبی بلوور ، یک کیسه مخصوص مکش گرد و غبار تعبیه شده که گردو غبارهای مکش شده در این کیسه جمع آوری می شود .

از بلوورهایی که دارای توان و قدرت بیشتری هستند برای تمیزکاری خودرو و حیاط نیز استفاده می شود .

کاربرد دمنده مکنده

شاید این سوال در ذهن شما پیش آمده باشد که بلوورهای دمنده مکنده در کجا کاربرد دارند ؟ همانطور که گفته شد بیشترین کاربرد دمنده مکنده برای تجهیزات کامپیوتری و سرورها می باشد چرا که گرد و غبار به راحتی به داخل این نوع دستگاه ها نفوذ می کند . نکته : هیچگاه برای پاکسازی دستگاه های کامپیوتری از جاروبرقی استفاده نکنید چرا که جاروبرقی عمر دستگاه شما رابه  ندرت کاهش داده و باعث خرابی تجهیزات کامپیوتری می شود .

بلوورهایی که قدرت بیشتری دارند برای تمیز کاری لوستر ، پرده ، خودرو ، باد کردن لوازم بادی و حتی حیاط های بزرگ استفاده می شوند . البته باید بدانید که هر یک از دستگاه های بلوور کار مشخصی را انجام می دهند برای مثال از بلووری که برای حیاط های بزرگ استفاده می شود نمی توان برای تمیزکاری لوازم کامپیوتری مانند کیس استفاده نمود .

کسانی که در کارهای نجاری فعالیت دارند برای تمیزکاری براده های چوب از بلوور استفاده می کنند همچنین انواع بلوور با برندهایی مختلف در بازار وجود دارند که با توجه به کیفیتشان قیمت های متفاوتی دارند .

انواع بلوور

دستگاه دمنده مکنده به صورت برقی و شارژی موجود می باشد که عموما دمنده برقی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد بلور برقی و شارژی هر دو دارای کلید الکترونیکی ، قفل ایمنی و تنظیم سرعت می باشد .