آشنایی با تسمه بسته بندی و انواع آن

537بازدید یکشنبه 20 مرداد 1398تاریخ امتیاز

تسمه بسته بندی چیست و چه کاربردی دارد ؟تسمه کش چیست ، تسمه بسته بندی یست

برای بسته بندی محکم  کارتن ها و ... ابزاری به نام تسمه بسته بندی در بازار موجود است در این مقاله سعی شده  شما را با انواع  تسمه بسته بندی و کاربرد تسمه کش بیشتر آشنا کنیم ، بنابراین تا آخرین مطالب با ما همراه باشید .

انواع تسمه کش

تسمه کش بادی

شاید این سوال برای شما پیش آمده که کاربرد تسمه کش بادی چیست ؟ تسمه کش بادی یک ابزاریست که برای بسته بندی محصولاتی که ابعاد بزرگ و سنگینی دارند مورد استفاده قرار می گیرد . دستگاه تسمه کش بادی ، برای محصولاتی مناسب است که روی پالت با وزن حداکثر 2 تن قرار بگیرد . معمولا تسمه بسته بندی بادی دارای وزن 3 الی 4 کیلوگرم می باشد و نیروی محرک این تسمه کش ، یک کمپرسور بادی است که فشاری حدود 7 تا 8 بار را تامین می کند . در تسمه کش های بادی برای بستن بست ، از طریق اصطکاک و جوش انجام می شود و تسمه آن از تسمه ها ی پلاستیکی و فلزی با عرض 12 الی 19 سانت می باشد . قیچی زدن در دستگاه تسمه بسته بندی بادی ، با سرعت بالایی انجام می شود و به راحتی توسط کاربر قابل تنظیم است .

تسمه کش دستیتسمه کش دستی چیست ، کاربرد تسمه کش دستی

دستگاه تسمه بسته بندی دستی ، برای بسته بندی کارتن ها و کالاهای کوچک و بزرگ استفاده می شود . دستگاه تسمه کش دستی سرعت بسته بندی بسیار بالایی دارد و برای بسته بندی کالاهای سنگین و پالت ها مناسب است .  معمولا فروشگاه ها ، کارگاه ها و چاپخانه ها از تسمه کش دستی بسیار استفاده می کنند .  دستگاه تسمه کش دستی دارای یک انبر به نام انبر تسمه کش است که کار بسته بندی را انجام می دهد . فروش تسمه کش دستی ، به دلیل سرعت بالایی که دارد بسیار زیاد بوده و می توان انواع تسمه کش دستی مانند تسمه کش دستی اسپات طرح ژاپن ، تسمه کش وای بی کو و .... را در بازار تهیه نمود .

از ویژگی ها مهم دیگر تسمه بسته بندی دستی ، وزن بسیار سبکش است که سرعت انجام کار را افزایش می دهد .

تسمه کش برقی

تسمه کش های برقی برای بسته بندی کارتن ها و بسته بندی محصولات دیگر استفاده می شود . بسته بندی کارتن ها به وسیله دستگاه تسمه کش ، از طریق حرارت انجام می شود .

نکته : تسمه هایی که در دستگاه های برق مصرف می شوند باید جنس آن ها باید از pp  باشد که عرض های آن از 6 تا 15 میلیمتر بوده و حداکثر اندازه تسمه 500*600 است .

از ویژگی های دیگر تسمه بسته بندی برقی می توان به این مورد اشاره نمود :

دستگاه تسمه کش برقی سرعت بسیار بالایی دارند همچنین کلاچ کنترل کشش تسمه و کنترل دمای دوخت را به راحتی می توان با این دستگاه تنظیم نمود .