نکات مهم در هنگام استفاده از رنگ آکریلیک

100بازدید دوشنبه 4 شهریور 1398تاریخ امتیاز

نکات مهم در هنگام استفاده از رنگ آکریلیک

 1-رنگ آکریلیک انواع مختلفی دارد بنابراین باید رنگ آکریلیکی که برای کارتان مورد نیاز است را انتخاب کنید .رنگ اریلیک چیست ، رنگ آمیزی با رنگ اکریلیک

2- قبل از رنگ آمیزی با رنگ آکریلیک ، حتما دیوار و یا سطح مورد نظر را از هر گونه آلودگی و کثیفی پاک کنید تا بتوانید رنگ یکنواخت و یکپارچه ای روی سطح  انجام دهید .

3-در مرحله ای که رنگ آمیزی را انجام می دهید کمی تحمل کنید تا رنگ به طور کامل خشک شود چرا که اگر رنگ آمیزی را با عجله انجام دهید و اجازه خشک شدن را به رنگ ندهید کیفیت کار شما به نتیجه مطلوبی نخواهد رسید .

4- پس از لایه پرایمر و اولیه که بر روی سطح زده شد چند ساعت صبر کنید و سپس شروع به رنگ امیزی دست دوم نمائید .

به این نکته حتما توجه کنید اگر روی سطحی که تا به حال رنگ آمیزی روی آن انجام نشده حتما پرایمر زده شود و بعد رنگ امیزی را شروع کنید .

5- اگر روی سطح مرطوب و یا خیس است رنگ زدن را در آن لحظه شروع نکنید چرا که کار رنگ شما را خراب می کند اجازه دهید پس از خشک شدن و گرفته شدن رطوبت ، رنگ آمیزی را شروع کنید .

6-رنگ آکریلیک باید در دمای مخصوص +5 تا +35 درجه سانتی گراد نگهداری شود و از نگهداری در نور مستقیم خورشید جلوگیری شود .

7-اگر در حین رنگ آمیزی رنگ بر روی لباستان ریخت سریع آن را بشویید چرا که پس از خشک شد ،ن پاک کردن آن بسیار کار دشواری می باشد و بهتر است یک لباس مخصوص کار رنگ امیزی بپوشید .

برای بهبود کیفیت رنگ اکریلیک  چه کنیم ؟

برای بهبود کیفیت رنگ آکریلیک از ابزار رنگی مانند قلم مو استفاده نکنید چرا که با مشخص شدن رد قلم مو ، کیفیت کار رنگ کاهش می یابد و برای رنگ کردن ابزار رنگی مانند غلطک مناسب است . و حتما ایرادات دیوار را قبل از رنگ آمیزی رفع کنید . رعایت نکات ریز در رنگ آمیزی به بهبود کیفیت رنگ بسیار کمک می کند . 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره رنگ اکرلیک وارد لینک زیر شوید :

رنگ اکریلیک چیست ؟