تفاوت دریل گیربکسی با دریل چکشی

440بازدید سه شنبه 8 بهمن 1398تاریخ امتیاز

دریل گیربکسی با دریل چکشی چه تفاوتی دارد ؟

دریل ها ابزارآلاتی هستند که در صنعت و هم در خانه برای سوراخکاری و باز و بسته کردن پیچ ها استفاده می شوند , در انواع مختلفی در بازار موجود هستند . در این مقاله سعی شده تا شما را با تفاوت دریل گیربکسی و دریل چکشی بیشتر آشنا کنیم بنابراین تا آخرین مطلب با ما همراه باشید .

با مقایسه کردن دریل ها با یکدیگر می توانید انتخاب بهتری در خرید خود داشته باشید و بهترین را خریداری نمایید .تفاوت دریل گیربکسی با چکشی ، دریل گیربکسی و دریل چکشی چیست

از دریل چکشی برای سوراخ کردن سطوحی مانند سنگ ، بتن ، سیمان و به طور کل سوراخکاری سطوح سخت استفاده می شود . این نوع دریل ها که به دریل چکشی معروف اند کلاچ های مخصوص دارند که چرخ دنده را علاوه بر چرخاندن به داخل و بیرون اتصال می دهد . اما دریل گیربکسی برای بازو بسته کردن پیچ های بزرگ تر در سطوح سختی مانند سیمان ، سنگ ، بتن مورد استفاده قرار می گیرد که در برابر دریل پیچ گوشتی های ساده قدرت بیشتری دارند .

بسیاری از عموم برای سوراخ کردن چنین سطوحی مانند بتن از دریل های ساده استفاده می کنند که کار بسیار اشتباهیست چرا که دریل های ساده قدرت سوراخکاری چنین سطوح سخت راندارند و با این کار موجب شکستن مته ، هرز شدن سرپیچ و در کل آسیب به دریل می شود و منجر به افزایش هزینه ها می گردد .

یکی از تفاوت اصلی دریل چکشی با گیربکسی در مته های دریل است . دریل های چکشی در زمینه مته ها کاربرد بسیاری دارد سه نظام سه فک دریل چکشی به صورت حرفه ای طراحی شده و قابلیت اتصال مته گرد و شش سر را دارد اما دریل گیربکسی دارای یک نوع سوکت قفلی است که فقط مته هایی با شکل شش سر به آن متصل می شود .

اگر از دریل ساده بیش از حد توان معمول برای دریل کاری استفاده کنید متوجه سه نظام دریل می شوید که کنترل لازم را بر روی مته ندارد یا اصلا نمی تواند با قدرت کافی دریل کاری را انجام دهد . با استفاده از دریل گیربکسی با هیچ گونه از این مشکلات روبه رو نخواهید شد چرا که دریل گیربکسی بسیار دریل قدرتمندیست .

عملکرد دریل چکشی در مقایسه با دریل گیربکسی چگونه است ؟تفاوت دریل گیربکسی با دریل چکشی

دریل چکشی ، برای سوراخکاری حالت چرخشی سوراخکاری را با حالت ضربه ای  با هم انجام می دهد و نیرویی که به سطح وارد می کند دقیقا مانند ضربه های چکش می باشد بنابراین هنگامی که قصد سوراخکاری سطوح سخت مانند سیمان را دارید ضربه های حالت چکشی را همراه با چرخش مشاهده خواهید کرد . معمولا دریل های چکشی دارای یک کلید تنظیم هستند که با روشن شدن آن حالت چکشی دریل ، فعال می شود .

عملکرد دریل گیربکسی ، به صورت چرخشی است و هیچ نیرویی از بالا به پایین روی مته ها وارد نمی کند . دریل های گیربکسی به راحتی می توانند انواع پیچ های بزرگ و بلند را در محیط های تنگ باز و بسته کنند و نسبت به دریل ها ی ساده قدرت فوق العاده بالایی دارد .

دریل  گیربکسی از نظر ابعاد کوچک تر از دریل های ساده و چکشی هستند .

گشتاور دریل گیربکسی به صورت چرخشی وارد می شود به همین دلیل مانند دریل چکشی به مچ دست نیرو وارد نمی کند و برای کارهای طولانی مدت بسیار مناسب و کاربردی است .

شاید برای خرید دریل مطمعن نباشید که دریل گیربکسی بخرید یا دریل چکشی ؟ برای خرید دریل ابتدا باید نوع کاری که می خواهید انجام دهید را مورد بررسی قرار دهید البته دریل هایی در بازار  با برندهای آ ا گ ، توسن و ... موجودند که دارای دو عملکرد گیربکسی و چکشی می باشد .

بهترین دریل گیربکسی

بهترین دریل گیربکسی دریلیست که دارای سیستم گیربکس دو سرعته دو دور ، قابلیت چرخش سوارخکاری به صورت چپگرد راستگرد ، سیستم کنترل سرعت را داشته باشد .

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره کاربرد دریل وارد لینک ذیل شوید :

کاربرد دریل

راهنمای خرید دریل