سنباده پوساب چیست و چه کاربردی دارد ؟

1042بازدید شنبه 6 مهر 1398تاریخ امتیاز

سنباده پوساب چیست و چه کاربردی دارد ؟

سنباده پوساب یک نوع سنباده کاغذی پرکاربرد محسوب می شود که به دلیل ضد آب بودن و انعطاف بالایی که دارد به آن سنباده ضد آب و یا سنباده پوست آب نیز می گویند . آیا می دانید سنباده پوساب چه کاربردی دارد و در چه صنایعی از این نوع سنباده استفاده می شود ؟ در این مقاله ما به شما کاربرد سنباده پوساب را کامل توضیح می دهیم بنابراین تا آ خرین مطالب با ما همراه باشید .

سنباده پوساب برای پاک کردن لکه ، صیقل دادن ، از بین بردن زنگ زدگی فلزات و .... مورد استفاده قرار می گیرد . همچنین از این سنباده در صنایعی مانند خودرو سازی ، رنگ کاری ، صنایع چوب ، صنایع شیشه و سرامیک و ... استفاده می شود .

انواع سنباده پوساب زبر و نرم در بازار موجودند که هرچه شماره این نوع سنباده ها بالاتر باشد سنباده نرم تر می شود و هرچه شماره کاغذ سنباده پوساب پایین باشد سنباده از زبری بیشتری برخوردار است .

به عبارتی به ورقه های برش خورده سنباده ، سنباده پوساب نیز می گویند که برای سنباده زنی و پولیش کاری بسیار استفاده می شود . همچنین در هنگام استفاده از سنباده پوساب ، حتما باید  از ترکیب آب و کف استفاده شود و برای از بین بردن خط و خش بدنه خودرو می توان از این نوع سنباده ضد آب استفاده نمود .

ابعاد ورق های سنباده پوساب دارای 23*28 سانتی متر می باشد .سنباده پوساب چیست , کاربرد سنباده پوساب

نکات استفاده از سنباده پوساب

  • دمای نگهداری از سنباده پوساب ، باید مناسب باشد  سنباده باید در دمای 18-26 درجه سانتی گراد قرار بگیرد .
  • قبل از استفده از سنیاده پوساب ، سنباده را کمی در آب خیس کنید تا بریده نشود
  • سنباده پوساب را در مکان هایی گرم مانند رادیاتور و لوله های گرم قرار ندهید
  • برای پرداخت کاری همیشه ابتدا از سنباده زبر، باید استفاده شود سپس به ترتیب از سنباده نرم استفاده کنید .
  • سعی کنید سنباده را در شرایط خوب نگهداری کنید ، چرا که اگر سنباده نگهداری نادرستی داشته باشد از طول عمر سنباده کم می شود .

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره کاغذ سنباده ، وارد لینک ذیل شوید :

آشنایی با سمباده و انواع آن