جعبه ابزار مناسب

325بازدید دوشنبه 19 اسفند 1398تاریخ امتیاز

چه جعبه ابزاری برای نگهداری ابزارآلات مناسب است ؟

جعبه ابزار ، برای نظم بخشیدن ابزارآلات و سهولت در حمل و نگهداری ابزار به کار برده می شود . با استفاده از جعبه ابزار به راحتی می توانید انواع ابزارآلات کاربردی خود را از جمله چکش ، انبردست ، متر ، آچار و ... به صورت مرتب در داخل جعبه ابزار قرار دهید  . امروزه جعبه ابزارهای حرفه ای با کیفیت و با برندهایی متفاوت مانند جعبه ابزار پلاستیکی ، جعبه ابزار فلزی و ... در بازار موجودند که به فروش می رسند قبل از خرید جعبه ابزار به برند و نوع جنس جعبه ابزار دقت کنید چرا که جعبه ابزارهایی که با برندهای متفرقه وارد بازار می شوند کیفیت مناسبی نداشته و پس از چند بار استفاده می شکنند .

نکاتی که قبل از خرید جعبه ابزار باید توجه نمود به شرح ذیل می باشد :کاربرد جعبه ابزار ، نکاتی قبل از خرید جعبه ابزار

کیفیت و جنس جعبه ابزار

جنس جعبه ابزار همانطور که قبلا هم گفته شد برای خرید بسیار حائز اهمیت است ابتدا باید این مورد را بررسی کنید که جعبه ابزار را برای مصارف خانگی می خواهید و یا برای مشاغل چرا که برای مشاغل و کسانی که هر روز با جعبه ابزار سرو کار دارند جعبه ابزارهای فلزی بسیار مناسب است جعبه ابزار فلزی دوام و ماندگاری بیشتری نسبت به جعبه ابزارهای پلاستیکی دارند اما برای مصارف خانگی جعبه ابزار پلاستیکی گزینه مناسبی می باشد .

دومین نکته برای خرید جعبه ابزار داشتن برند معتبر است حتما به برند چاپ شده بر روی جعبه ابزار توجه نمایید .

جعبه ابزار استاندارد و حرفه ای باید فضای کافی برای قرار دادن ابزارآلات را داشته باشد که یکی از ویژگی  مهم یک جعبه ابزار مناسب محسوب می شود و باید جعبه ابزار حرفه ای به گونه ای طراحی شود که همه ابزارآلات کاربردی به صورت منظم و به ترتیب کنار هم قرار بگیرند . 

جعبه ابزار با کیفیت ، در برابر ضربه دوام بسیار زیادی دارد و باید تحمل وزن ابزارآلات قرار داده شده داخل جعبه ابزار را داشته باشد جعبه ابزارهای فلزی بسیار مقاومند اما یکی از معایب جعبه ابزار فلزی وزن سنگین آن می باشد . جعبه ابزارهای پلیمری به دلیل دارا بودن وزن بسیار سبک و استحکام بالا توجه بسیاری از کسانی که به یک جعبه ابزار حرفه ای نیاز دارند جلب نموده است .

کسانی که با جعبه ابزار بسیار سر و کار دارند باید جعبه ابزاری را انتخاب کنند که به راحتی قابل حمل باشد و دسته آن به صورت ارگونومیک ساخته شود که از خستگی دست کاربر در استفاده های طولانی مدت جلوگیری کند . البته به غیر از جعبه ابزارهای پلاستیکی و فلزی کیف ابزارهای پارچه ای با کیفیتی مانند کیف ابزار زارا و ... در بازار موجودند که از مرغوب ترین پارچه برزنتی ساخته شده و علاوه بر طراحی حرفه ای قابلیت شستشو در ماشین لباسشویی را دارند .

برای کسب اطلاعات درباره ویژگی های مهم کیف ابزار وارد لینک ذیل شوید :

خصوصیات یک کیف ابزار حرفه ای و مناسب

 

 کاربرد جعبه ابزار ، جعبه ابزار حرفه ای