کاربرد دریل

84بازدید پنجشنبه 25 مهر 1398تاریخ امتیاز

کاربرد دریل

دریل در عصر حاضر در ضمره پر کاربردترین ابزارالات است وشاید بتوان گفت پس از پیچ گوشتی و چند انبر ساده از معروف ترین ابزارها به شمار می آید.و یا گاهی خیلی از ما با شنیدن کلمه ابزار،دریل در ذهنمان پدیدارمی شود. در این مقاله سعی شده تا با کاربرد دریل ، شما را بیشتر آشنا کنیم بنابراین تا آخرین مطالب با ما همراه باشید .

دریل ها بسته به نوع استفاده در مکان های مختلف ، گاه در منازل و یا درکارگاه های کوچک و بزرگ و یا حتی در کارخانه های بزرگ کاربردهای متفاوتی دارند و میتوان این را بیان کرد که دریل هر چند ابزاری ساده است ولی در خرید و استفاده از آن،در جای مناسب باید بیشترین دقت را به عمل آورد.زیرا خرید دریل نامناسب باعث میشود هم هزینه اضافی گزافی به مجموعه تحمیل کند و هم ممکن است باعث خسارات جبران ناپذیری برای ایمنی کارکنان داشته باشد و البته در خوشبینانه ترین حالت، باعث کاهش کارایی کاربر درخطوط کاری یک خط تولید شود.در ساده ترین مثال، ممکن است یک دریل سنگین و قدرتمند با بازده کاری بالا باعث خستگی کاربرشود،حتی لرزش و صدای زیادش که ناشی از قدرت زیاد دریل میباشد باعث صدمات فوق العاده به کارکنان یا اعضای خانواده وارد نماید .

 دریل چکشیکاربرد دریل ، عملکرد دریل چکشی

از دریل چکشی برای سوراخ کردن سطوحی مانند سنگ ، بتن ، سیمان و به طور کل سوراخکاری سطوح سخت استفاده می شود . این نوع دریل ها که به دریل چکشی معروف اند کلاچ های مخصوص دارند که چرخ دنده را علاوه بر چرخاندن به داخل و بیرون اتصال می دهد .

دریل چکشی ، برای سوراخکاری حالت چرخشی سوراخکاری را با حالت ضربه ای  با هم انجام می دهد و نیرویی که به سطح وارد می کند دقیقا مانند ضربه های چکش می باشد بنابراین هنگامی که قصد سوراخکاری سطوح سخت مانند سیمان را دارید ضربه های حالت چکشی را همراه با چرخش مشاهده خواهید کرد . معمولا دریل های چکشی دارای یک کلید تنظیم هستند که با روشن شدن آن حالت چکشی دریل ، فعال می شود . 

 دریل گیربکسی

عملکرد دریل گیربکسی

عملکرد دریل گیربکسی ، به صورت چرخشی است و هیچ نیرویی از بالا به پایین روی مته ها وارد نمی کند . دریل های گیربکسی به راحتی می توانند انواع پیچ های بزرگ و بلند را در محیط های تنگ باز و بسته کنند و نسبت به دریل ها ی ساده قدرت فوق العاده بالایی دارد .

گشتاور دریل گیربکسی به صورت چرخشی وارد می شود به همین دلیل مانند دریل چکشی به مچ دست نیرو وارد نمی کند و برای کارهای طولانی مدت بسیار مناسب و کاربردی است .

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دریل و تفاوت آن ها وارد لینک ذیل شوید :

راهنمای خرید دریل

تفاوت دریل گیربکسی با دربل چکشی