چه لوازمی در جوشکاری مورد نیاز است ؟

39بازدید دوشنبه 12 اسفند 1398تاریخ امتیاز

چه لوازمی در حین جوشکاری مورد نیاز می باشد ؟

برای انجام جوشکاری ابتدا باید لوازم هایی که شما را در برابر جوشکاری ایمن می سازد به همراه داشته باشید تا با خیالی آسوده عمل جوشکاری را بدون هیچ خطری انجام دهید در این مقاله ما ابزارهایی که برای جوشکاری مورد نیاز است را به ترتیب شرح می دهیم بنابراین تا آخرین مطالب با ما همراه باشید .

ماسک جوشکاریلوازم مورد نیاز برای جوشکاری

اولین لوازم بسیار ضروری و مهم در جوشکاری ، ماسک جوشکاری می باشد چرا که ماسک جوشکاری شما را در برابر اشعه ماوراء بنفش و جرقه های جوشکاری محافظت می کند بدون استفاده از ماسک جوشکاری و نگاه کردن مداوم به جرقه های جوشکاری حتما عوارض و درد چشم را به همراه دارد . ضمنا شیشه های عینک در جوشکاری شماره گذاری شده اند و مطابق جدول باید انتخاب شوند و به صورت انواع ماسک های دستی ، صورتی و کلاهی تولید و به بازار عرضه می شوند .

عینک جوشکاری

همانطور که ماسک جوشکاری در حین کار بسیار حائز اهمیت است عینک جوشکاری نیز یکی دیگر از لوازم ضروری برای جوشکاری محسوب می شود . عینک جوشکاری از عبور نور شدیدی که به وسیله شعله اکسی استیلن تولید می شود جلوگیری می کند و مانع آسیب به بافت های چشمی می گردد . بنابراین حتما باید در حین جوشکاری یک عینک مناسب با شیشه رنگی به کار برد و باید مورد تایید متخصص نیز قرار بگیرد .

الکترود گیر و اتصال

برای استفاده از الکترود گیر و اتصال نباید فنر الکترود گیر را زیاد حرارت داد و تا زمانی که الکترود طول 5 سانت داشت بهتر است الکترود را تعویض کنید تا به انبر جوش صدمه ای وارد نکند .

یکی دیگر از موارد مهم در جوشکاری برق گیره اتصال به میز می باشد که اتصال صحیح برای عبور جریان را انجام می دهد .

دستکش جوشکاری و لباس جوشکاری

قبل جوشکاری دستکش مخصوص و لباس جوشکاری بسیار ضروریست دستکش و لباس کار جوشکاری ، جوشکار را در برابر پرتاب شدن مذاب فلزات بر روی سر و صورت محافطت می کند بدون استفاده از دستکش ایمنی جوشکاری ، با پرتاب شدن ذرات مذاب موجب سوختگی دست و صورت جوشکار می شود .

دریل دستی و سنگ سنباده

در کارگاه های جوشکاری باید وسایل های مورد نیاز جوشکاری کامل باشد دریل دستی و سنگ سنباده یکی از وسایل های ضروری دیگر در جوشکاری می باشد . همچنین دریل و سنگ سنباده های مختلفی تولید و عرضه بازار می شوند .

متر

برای جوشکاری باید اندازه های مورد نیاز دقیق گرفته شود به همین دلیل داشتن یک متر اندازه گیری در جوشکاری بسیار حائز اهمیت است و علاوه بر متر برای اندازه گیری لبه ها خط کش فولادی نیز تهیه کنید .

آیا از کاربرد دستگاه جوش اطلاعاتی دارید ؟ برای کسب اطلاعات درباره دستگاه جوشکاری وارد لینک ذیل شوید :

راهنمای خرید دستگاه جوش