تستر شبکه چیست ؟

232بازدید یکشنبه 25 خرداد 1399تاریخ امتیاز

تستر شبکه و یا همان کابل شبکه چیست ؟تستر شبکه چیست , کاربرد تستر شبکه

یکی از ابزارآلات پیشرفته که در پسیو شبکه مورد استفاده قرار می گیرد تستر شبکه می باشد . حال اگر از کاربرد تستر شبکه بخواهید بدانید ما دراین مقاله به طور کامل شرح داده ایم .

همانطور که می دانید کابل کشی شبکه کار بسیار سخت و دشواریست و پس از کابل کشی برای ایمنی بیشتر و اطمینان از درست انجام شدن کابل کشی دستگاه تستر شبکه مورد نیاز است چرا که با استفاده از تستر شبکه ، تمام عیب و نقص کابل کشی نشان داده می شود و به طور کل می توان گفت مسیر کابل کشی ، میزان متراژ ، افت سرعت و... را تستر شبکه انجام می دهد .

تسترهای شبکه دارای یک مولد صدا و یک مسیریاب شبکه است که نتایج کار را بر روی ال سی دی تستر نمایش می دهد . تستر شبکه یک ابزار شبکه ای فوق پیشرفته است که طول کابل و مکان یابی اشکالات را با دقت کامل انجام می دهد . برای مثال یک ساختمان چند طبقه ای را در نظر بگیرید که چند هزار کابل کشی داخل ساختمان به کار برده شده و اگر متوجه شوید که در اتصال رایانه ها به شبکه برخی از آن ها به شکل داخل لوگین نمی شوند چه خواهید کرد ؟ آیا بدون تستر شبکه عیب یابی این نوع موارد قابل تشخیص است ؟ به همین دلیل در چنین مواقعی تستر شبکه عیب یابی کابل های شبکه را بررسی می کند .

معمولا تستر شبکه دو دستگاه در یک دستگاه می باشد که قابلیت جدا شدن دارد و این امکان را به کاربر فراهم می کند تا با قرار دادن دو سر کابل با دو سر دستگاه و سالم متصل بودن سوکت ها به کابل مطمعن شوند .

اطلاعاتی که تستر کابل شبکه ارائه می دهد به شرح ذیل می باشد :

  • تست بخش های فیزیکی شبکه مانند کابل شبکه ، کیستون ، پچ کابل ، پچ پنل
  • قابلیت تشخیص میزان کابل شبکه
  • امکان تشخیص قطع و یا ضعیف بودن اتصالات کابل شبکه
  • مشخص شدن اصل و یا غیر اصل بودن تجهیزات شبکه
  • امکان ارائه نویز در مسیر کابل
  • ارائه میزان رسانایی کابل شبکه بر اساس درصد

امروزه در بازار انواع تستر شبکه با کیفیت هایی متقاوت مانند تستر کابل شبکه پروسکیت و ... وجود دارند که کار آن ها عیب یابی تجهیزات شبکه ، کابل کشی می باشد و با قیمت هایی متفاوت به فروش می رسند .

 اگر به یک تستر شبکه با کیفیت نیاز دارید ابتدا اطلاعات کافی درباره تستر شبکه ، کاربرد تستر شبکه و کیفیت تستر شبکه داشته و سپس خرید خود را با کسب اطلاعات کامل انجام دهید .