انتخاب بهترین چسب کاغذ دیواری

111بازدید چهارشنبه 1 مرداد 1399تاریخ امتیاز

انتخاب بهترین چسب کاغذ دیواری و معرفی انواع آن

برای چسباندن کاغذ دیواری ، کیفیت چسب کاغذ دیواری بسیار حائز اهمیت است اگر برای چسباندن کاغذ دیواری ، از بهترین چسب کاغذ دیواری استفاده کنید یقینا کاغذ دیواری تمیز و مرتبی بر روی دیوار نصب خواهید کرد بنابراین برای کسب اطلاعات بیشتر تا آخرین مطالب با ما همراه باشید .انتخاب بهترین چسب کاغذ دیواری , چسب کاغذ دیواری

برای انتخاب بهترین چسب کاغذ دیواری باید به جنس کاغذ دیواری نیز توجه نمود چرا که هر فرمول چسب کاغذ دیواری متناسب با جنس کاغذ دیواری طراحی شده و باید این نکته را در ابتدا در نظر بگیرید . دومین نکته غلظت چسب کاغذ دیواری است ، غلظت چسب کاغذ دیواری باید به مقداری باشد که بتواند کاغذ دیواری را در سطوح بلند دیوار نگه دارد چرا که اگر چسب کاغذ دیواری را به میزانی رقیق درست کنید احتمال چسبانده نشدن و افتادن کاغذ دیواری بسیار زیاد است .

امروزه انواع چسب کاغذ دیواری با کیفیت های بسیار بالا مانند چسب کاغذ دیواری متیلان و ... به بازار عرضه می شوند که علاوه بر قابلیت خشک شدن سریع از بوی کم تری نیز برخوردارند چرا که یکی از مشکلات در قدیم برای چسباندن کاغذ دیواری ، بوی بد چسب و دیر خشک شدن آن بود .

چسب های پودری برای استفاده در چسباندن کاغذ دیواری بسیار مناسب است چرا که  برپایه آب تهیه می شوند و بدون بو می باشد و کاربر می تواند غلظت چسب را متناسب با کاغذ دیواری تعیین کند . برند چسب کاغذ دیواری نیز بسیار مهم است زمانی که از برندهای متفرقه برای چسباندن استفاده کنید متوجه خواهید شد که این چسب ها به دلیل به کار نبردن فرمولاسیون استاندارد پس از حل شدن در آب گلوله گلوله می شود بنابراین برای خرید چسب کاغذ دیواری به برند چسب توجه کنید .

انواع چسب کاغذ دیواری

چسب پودری با حلال آب سرد

چسب پودری با ترکیب آب سرد تهیه می شود و برای استاد کارانی مناسب است که میزان غلظت چسب را تشخیص دهند چرا که اهمیت غلظت چسب در مطالب قبل شرح داده شد .

چسب پودری چسبندگی فوق العاده بالایی دارد اما قابلیت خشک شدن سریع را ندارد این چسب برای کسانی مناسب است که تمایل داشته باشند بعد از مدتی ،  از رنگ به جای کاغذ دیواری استفاده کنند چرا که جدا کردن آن بسیار آسان است و فقط کافیست با استفاده از اسپری آب کاغذ دیواری را از دیوار جدا کنند .

چسب کاغذ دیواری همه منظوره

چسب همه منظوره نیز پودری است و با ترکیب آب استفاده می شود چسب ها ی همه منظور ضد قارچ و ضد کپک بوده و برای دیوارهایی که رطوبت دارند بسیار مناسب است

چسب کاغذ دیواری با چسبندگی فوق العاده قوی

این نوع چسب های کاغذ دیواری برخلاف چسب های پودری که ذکر شد در کم ترین زمان ممکن خشک می شود و برای کاغذ دیواری ضخیم مناسب و کاربردی است . این نوع چسب به دلیل خشک شدن سریع به سختی از دیوار جدا می شوند و فرصت کمی برای جبران خطا دارد .

چسب پوستری و یا چسب فوری

چسب پوستری برای نصب کاغذ دیواری مناسب است و کم ترین تاثیر گذاری بر ظاهر کاغذ دیواری دارد و تغییری در ساختار آن ایجاد نمی کند .

چسب مایع کاغذ دیواری

چسب مایع به صورت آماده مصرف هستند وقیمت بالاتری نسبت به چسب های دیگر دارد به همین دلیل معمولا برای ترمیم کاغذ دیواری از چسب مایع کاغذ دیواری استفاده میشود و برای نصب کامل مورد استفاده قرار نمی گیرد.