کاربرد مته کبالت دار

103بازدید پنجشنبه 13 آذر 1399تاریخ امتیاز

تاریخچه مته

در زمان های قدیم انسان ها برای سوراخکاری روی سطوح چوبی ، فلز و یا سنگ با مشکلات فراوانی روبه رو بودند و برای سوراخکاری از میله های نوک تیز سنگی استفاده می کردند . اما با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی انواع مته با کاربردهایی متفاوت تولید و به بازار ابزار عرضه شدند که سهولت مصرف کننده را برای سوراخکاری فراهم کرده است .

در این مقاله سعی شده درباره بهترین مته و نحوه استفاده از آن به طور کامل توضیح داده شود بنابراین تا آخر این مطلب با ما همراه باشید :

تفاوت مته hss و مته کبالتکاربرد مته کبالت , تفاوت مته کبالت با مته hss

مته های فلزی می توانند سخت ترین قطعات را بدون شکستگی سوراخکاری کنند . وقتی نوبت به سوراخکاری قطعات می رسد انتخاب یک مته و دریل مناسب برای سوراخکاری بسیار مهم است . حال می خواهیم به تفاوت مته فولاد با سرعت بالا (hss) و مته کبالت بپردازیم و نقاط قوت و ضعف این دو مته را با یکدیگر مقایسه کنیم .

مته های hss در برابر حرارت و سختی مقاومند چرا که آلیاژ نیکل و کروم به میزان مناسب به کاربرده شده این آلیاژها دوام مته را تضمین می کند . مته های hss قابلیت سوراخکاری چوب های محکم برخی از فلزات و پلاستیک را دارد . این مته ها با سرعت بالایی کار می کنند و قابلیت کار در بازده زمانی طولانی را دارند .

اما استفاده زیاد از مته hss باعث کندی مته می شود و در این حال کاربر باید به دنبال ابزار خاص برای تیز کردن مته باشد . اگر برای طولانی مدت و یا سرعت های بالا از مته hss استفاده می کنید ، باید مته را کمی خنک نگه دارید و مته را روغن کاری نمایید . اما مته های کبالت ترکیبی از فولاد یا آلیاژهای دیگریست که با درصد کمی از کبالت ترکیب می شوند و می توان گفت به طور معمول بین 5 تا 7 درصد دمای ذوب کبالت 1495 درجه سانتی گراد و نقطه جوش آن 2927 درجه سانتی گراد می باشد که مته را برای استفاده در دمای بالا عالی می کند . با ترکیب مقداری کمی کبالت و آلیاژ دیگر نتیجه مته کاری با مته کبالت فوق العاده خواهد بود .

سرمته های کبالت فوق العاده قدرتمندند و می توان آن ها را با سرعت بسیار بالاتر  از یک مته استاندارد hss کار کرد . قابلیت مقاومت در برابر حرارت بدین معنیست که مته های کبالت برای مدت زمان طولانی بدون نیاز به خنک کاری یا روغن کاری کار کند .

مته کبالت برای قطعات سخت مورد استفاده قرار می گیرد سرمته های کبالت دار قابلیت برش سخت ترین فلزات از جمله برنز ، چدن ، فولاد ضد زنگ تیتانیوم را دارد . همچنین لبه های برش در یک سرمته کبالت با کیفیت ، باید بلند تر از یک سرمته استاندارد hss باشد و این نوع مته مانند سایر سرمته های hss  در برابر خوردگی و شکنندگی مقاومند با این حال مته کبالت نیز می تواند شکننده باشد .

نکته : اگر مته کبالت به درستی استفاده نشود ممکن است در حین سوراخکاری بشکند و هزینه زیادی را در بر داشته باشد .

چرا مته کبالت را انتخاب می کنیم ؟

ایمنی در حین کار با یک ابزار مناسب بسیار حائز اهمیت است سر مته کبالت را می توانید درکنار سایر گزینه های محبوب تیتانیوم ، کاربید تنگستن ذخیره کنید و هریک از این ها نقاط قوت و ضعف خود را دارد . مته های کبالت برای کاربردهای عمومی مناسب نمی باشد بناراین برای سوراخکاری با سرعت کم تر مانند سوراخکاری چوب ، پلاستیک و یا فلزهای سبک یک مته hss مناسب تر از مته کبالت دار است . استفاده صحیح از هر مته باعث افزایش طول عمر مته نیز می گردد .

 

مقاوم ترین مته برای سوراخکاریمقاوم ترین مته برای سوراخکاری

برای سوراخکاری سطوح سخت مانند فلز و آهن مته کبالت مقاوم ترین مته می باشد چرا که مته کبالت از نوع hss  است و نسبت به hss های معمولی در برابر حرارت دوام بیشتری دارد بدین معنی ، که اگر دریل با سرعت بالا سطوح سخت را سوراخکاری کند مته کبالت به راحتی می تواند گرمای زیاد در حین دریل کاری را تحمل کند .

مته کبالت به دلیل مقاوم بودن در برابر خوردگی از محبوبیت خاصی در بین مصرف کنندگان مته قرار دارد .

فولاد ضد زنگ چیست ؟

فولاد ضد زنگ از یک آلیاژ آهن استفاده شده که با افزودن کروم یک لایه محافظ اکسید بر روی فلز ایجاد می کند و این ویژگی مقاومت فولاد را در برابر حرارت افزایش می دهد . فولاد ضد زنگ دارای کربن سیلیسیم می باشد اما در برخی از فولاد ها از آلیاژ نیکل مولیبدن استفاده شده که این آلیاژ مقاومت در برابر خوردگی را افزایش می دهد .

از چه مته ای برای سوراخکاری سطوح سخت (فلزات ) استفاده کنیم ؟

برای سوراخکاری سطوح سخت ، شما به یک مته hss  ( فولاد با سرعت بالا ) نیاز دارید مته های کبالت ، دارای لبه های تیز هستند که برای سوراخکاری سطوح سخت ساخته شده اند مته کبالت به صورت مارپیچ شکل طراحی شده که این طراحی سوراخکاری روی فلز را آسان می کند . بنابراین برای سوراخکاری روی سطوح سخت از مته کبالت دار استفاده نمایید .

مته کبالت استاندارد

مته کبالت استاندارد از ویژگی های خاصی برخوردار است که شامل موارد ذیل می باشد :

  • مقاوم در برابر گرما در حین سوراخکاری
  • عدم شکستگی مته در حین سوراخکاری البته به شرط رعایت شروط استفاده
  • طول عمر بالای مته

 

سرمته کبالت را چگونه تیز می کنند ؟

مته ها پس از چند بار استفاده حالت تیزی اولیه خود را از دست می دهند . سرمته های کبالت با زاویه های 118 و 135 درجه تیز می شوند سرمته کبالت دار برای سوراخکاری روی فلزات باید طوری تیز شود که بر روی قطعه کار لغزش ایجاد نکند به همین دلیل سرمته را به صورت خط شکسته تیز می کنند ؛ این کار موجب براده برداری بهتر روی مته می شود و در آخر انتهای سوراخ را صیقل می دهند .

طول عمر مته را چگونه افزایش دهیم ؟

برای افزایش طول عمر مته در بین هر سوراخکاری یک وقفه ایجاد کنید چرا که توقف های کوتاه از داغ شدن بیش از حد مته جلوگیری کرده و موجب افزایش طول عمر مته می گردد . حتما از مته ای که با قطر کار مناسب است استفاده کنید تا در حین کار موجب شکسته شدن مته نشود .

نکات مهم در حین سوراخکاری

  1. قبل از روشن شدن دریل از محکم بسته شدن مته اطمینان حاصل کنید
  2. از مته مناسب برای سوراخکاری استفاده نمایید
  3. به صورت مرحله ای کار کنید تا فشار زیاد بر روی دریل و مته ایجاد نشود .

خرید مته کبالت

مته کبالت در سایزهای مختلفی مانند مته کبالت نمره یک ، مته کبالت نمره 2 ، مته کبالت نمره 3 ، مته کبالت نمره 4 و ... تولید و به بازار عرضه می شوند و به دلیل کیفیت بالا فروش مته کبالت دار در بازار ابزار بسیار رایج است . کاربران برای خرید مته کبالت حتما باید به سایز مته توجه نمایند .