انواع انبر پرچ و عملکرد آن

403بازدید شنبه 29 تیر 1398تاریخ امتیاز

انواع انبر پرچ و عملکرد آن

انبر پرچ عملکرد خیلی ساده ای دارد و دو قطعه فلزی را به وسیله این انبر می توان اتصال داد.همچنین دستگاه پرچ به میخ های مخصوصی نیاز دارد که به آن میخ پرچ می گویند میخ پرچ ها در اندازه های مختلفی به بازار عرضه می شوند .دستگاه پرچ قابلیت این را دارد که 3 یا 4 سایز میخ را پرچ کند که سایز آن ها به ترتیب3 ،5 و 7 می باشد .

انبر پرچ در مدل های گوناگونی تولید و به بازار عرضه می شوند که به شرح ذیل می باشد:

انبر پرچ ساده انبر پرچ

معمولی ترین نوع انبر پرچ ، انبر پرچ ساده می باشد که به آسانی با یک دست می توان از آن استفاده کرد انبر پرچ از دو دسته و تعدادی سری ایجاد شده که از طریق آن ها عمل پرچ انجام می گردد ، علاوه برآن در بدنه آن ها تعدادی پستانک با اندازه های مختلف قرار داده شده که برای پرچ کردن میخ های پرچ ، مورد استفاده قرار می گیرد. بعضی از مدل های این انبر سری های بلند تری دارند جهت کار کردن در فضاهای باریک و کوچک ، که انبرهای معمولی نمی توانند وارد شوند .

مدل دسته بلند یا دو دسته انبر پرچ

از این نوع انبر برای پرچ کردن میخ، از پرچ های بزرگ و قوی تر استفاده می گردد و به دلیل این که کاربر با دو دسته آن کار می کند ، نیاز به نیروی بیشتری دارد و در جاهایی که از انبر پرچ ساده نمی توان استفاده کرد انبر پرچ دسته بلند مناسب می باشد .

انبرپرچ اکاردئونی

این انبر به جای دو دسته ، دارای یک دسته اکاردئونی است که  طولش متغیر و به شکل اکاردئون باز و بسته می شود .برای استفاده از این انبر، ابتدا باید دسته را تا جایی که امکان دارد بازکرد و انتهای میخ را داخل سری انبر قرار داد و سپس دسته انبر را ببندید .

نکات مهم در انتخاب دستگاه پرچ مناسبانبر پرچ

  • دسته انبر پرچ باید محکم و خوش دست باشد تا تحمل تمام  نیروی وارده شما را داشته باشد
  • فنر پرچ باید از مقاومت زیادی برخوردار باشد تا هنگام باز شدن آن را به بیرون پرتاب نکند
  • هرچه دسته پرچ بلندتر باشد کار کردن با آن آسان تر است .