برای تعمیرات شیرآلات منزل به چه نوع آچارهایی نیاز داریم ؟

238بازدید شنبه 29 تیر 1398تاریخ امتیاز

برای تعمیرات شیرآلات منازل به چه نوع آچارهایی نیاز داریم ؟

برای این که بتوانید کارهای لوله کشی منازل و تعمیرات شیرآلات خود را انجام دهید به چند نوع ابزار و آچارالاتی نیاز دارید در این مقاله به شما مطالبی درباره این مباحث ارائه می دهیم .

آچار فرانسهآچار فرانسه

آچار فرانسه نوعی آچار تخت با دهانه ی متغیر است و از این آچار برای پیچ و مهره های گرد نمی توان استفاده کرد ،آچار فرانسه ها در اندازه و سایزهای متفاوتی تولید و عرضه می شوند اما برای مصارف خانگی آچار فرانسه 30 میلی متری مناسب است و می تواند بسیاری از مهره ها را به راحتی باز کند .

آچارلوله گیر دو دسته (آچار سرکلاغی)

از نام این آچار نمایان است که برای نگه داشتن لوله ، در کارهای مختلف مانند پیچاندن زانویی به سر لوله استفاده می شود آچار لوله گیر دو دسته نسبت به مدل تک دسته از قدرت تحرک زیادی برخوردار است و به راحتی می توان از آن استفاده کرد .

آچار شلاقی (لوله گیر یک دسته ) چیست ؟

این آچار از نوع دیگر لوله گیرها است که دارای دو فک می باشد که فک بالایی به وسیله چرخاندن مهره ای ، کمی بالا و پایین می شود  آچار شلاقی با آج های درشتی که در فک های خود دارد لوله را به آسانی می گیرد .

آچارهای شماره دار

آچارهای شماره دار دو سر دارند و از سه نوع ساخته شده اند

یک سر تخت و یک سر رینگی

دوسر تخت

دوسر رینگی

این آچار در شماره های مختلف تولید شده اند و اغلب به صورت ست فروخته می شوند و حتما در هر خانه ای بهتر است یک ست 8 تا 21 عددی وجود داشته باشد زیرا در تعمیرات ماشین و منزل کارایی بسیاری دارد ، بهتر است آچارهای یک سر تخت و یک سررینگی  تهیه کنید زیرا سررینگی در بسیاری از کارها بهتر کار می کنند و قابلیتی که دارد سر مهره ها خورده نمی شوند همچنین نمی توان آن را در همه موارد استفاده کنید و برای لوله کشی و شیرآلات ، سرتخت این آچار قابل استفاده است .

انبردست قفلی چیست ؟

انبردست های قفلی ، کارایی های بسیار زیادی دارد اگر می خواهید  مهره ، انبر و یا هرشی ء دیگری که قصد گرفتن آن را دارید و رها نکنید  انبر قفلی ابزار مناسبی می باشد . این ابزار مانند آچار فرانسه است  و به راحتی می توانید دهانه آن را تنظیم کنید و در بازه ای که در آن ساخته شده لوله ها و مهره های مختلف را بگیرید .

لوله باز کن دستی

معمولا لوله باز کن دستی در هر خانه ای وجود دارد و کارایی های بسیار ساده ای دارد ، برای گرفتگی لوله ها و چاه ها از این نوع لوله باز کن دستی استفاده می کنند . لوله باز کن دستی با استفاده از مکش و فشار وارد کردن هوا و آب به درون چاه و لوله باعث جلوگیری از گرفتگی آن می شود .

کمان اره

کمان اره نیز ابزاری ساده و درعین سادگی بسیار پر کاربرد است و شکل ظاهری آن با اره های معمولی متفاوت است ، از کمان اره برای برش بسیاری از مواد استفاده می کنند این اره ها دارای چند مدل دسته هستند که بر اساس قیمتش فلزی ، پلاستیک و ساده در بازار عرضه می شوند از کمان اره برای برش انواع لوله ها نیز استفاده می کنند .

واشرها و اورینگ ها

سایزهای مختلف واشرها و همراه داشتن آن در بسیاری از موارد می تواند به ما کمک کند خصوصا در مورد چکه ی شیرآلات ، ماشین لباسشویی ، نشتی شلنگ های فلاش تانک از این قبیل این مشکلات را برطرف کند .

نکاتی که در خرید ابزار دستی باید رعایت کنید

  • آچاری که خریداری می کنید حتما آچار کروم وانادیوم باشد
  • هنگام خرید به بدنه آچار دقت کنید که ترک نخورده باشد
  • ابزارهای عاج دار، مانند انبردست قفلی و آچار شلاقی دندانه های درون فک های آن باید با کیفیت و منظم باشد  در غیر این صورت در مدت زمان کمی از بین می رود .